1. Podczas Wielkiego Postu codziennie w dni powszednie modlimy się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji o pokój na Ukrainie: o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku oraz różańcem świętym pół godziny przed mszą świętą wieczorną w kościele pw. św. Jana Pawła II.

1. Dzisiaj po mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie. Do skarbonek można składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego, w zakrystii są do nabycia Paschaliki na stół wielkanocny.
  2.  Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych odmówimy w tym miesiącu w Wielki Wtorek o godz. 17.20.

W Wielkim Tygodniu celebracje liturgiczne odbędą się w następującym porządku:

Od poniedziałku do środy Msze święte w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku o godz. 16.30 oraz w kościele Jana Pawła II na osiedlu o godz. 18.00.

TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek:

Msza święta Wieczerzy Pańskiej:

w kościele pw. św. Jana Pawła II – godz. 17.30

w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej – godz. 18.00

w kościele pw. św. Marii Dominiki Mazzarello – godz. 19.00

Wielki Piątek

O godz. 7.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej Liturgia Godzin: Godzina Czytań i Jutrznia

w kościele Matki Bożej Bolesnej i w kościele Jana Pawła:

Od rana adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy

Koronka do Miłosierdzia Bożego – godz. 15.00

Droga Krzyżowa – godz. 17.30

Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18.00

Wielka Sobota

Święcenie pokarmów:

w kościele Marii Dominiki Mazzarello – godz. 9.30

w pozostałych kościołach: co pół godziny od 10.00 do 14.00. W tych godzinach będzie też można skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Wigilia Paschalna zakończona procesją rezurekcyjną będzie celebrowana w sobotę o godz. 20.30 w kościołach Matki Bożej Bolesnej i św. Jana Pawła II.

w kościele św. Marii Dominiki Mazzarello – procesja rezurekcyjna i Msza święta o godz. 7.00

Nie będzie mszy św. o godz. 7.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej.

Pozostałe Msze święte w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz wszystkie msze święte w Poniedziałek Wielkanocny będą celebrowane według zwykłego porządku niedzielnego.

SAKRAMENT POJEDNANIA

Do sakramentu pojednania można będzie przystąpić od poniedziałku do środy pół godziny przed mszą świętą, w Wielki Wtorek od godz. 19.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej oraz w Wielką Sobotę w godzinach od 10.00 do 14.00.

W Wielki Czwartek możliwość odwiedzin osób chorych po wcześniejszym zgłoszeniu.

Powierzamy Bogu i modlitwie wiernych zmarłych parafian i ofiary wojen.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.