1. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

1. Miesiąc październik to miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Codziennie o godz. 16.00 w kościele parafialnym i o godz. 17.30 w kościele Jana Pawła II przed wystawionym Najświętszym Sakramentem jest odmawiany różaniec. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie.

1. W piątek o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas szóstych i siódmych.

1. W tym tygodniu różaniec, a po nim msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych w sobotę 15.10 o godz. 17.15 w kościele pw. św. Jana Pawła II.

1. W listopadzie będziemy odmawiać różaniec za zmarłych. Można wziąć ze sobą kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnienie, by uniknąć nieprawidłowego odczytania imion swoich zmarłych. Na kartce należy też wskazać kościół oraz dzień tygodnia, w którym kartka ma być odczytana, a także czy mają być dołączone do wypominek rocznych.

1. W przyszłą niedzielę po mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek z okazji Dnia Papieskiego na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.

1. Dzisiaj po mszach świętych odbywa się głosowanie wiernych do Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Parafialnej Rady Ekonomicznej. Na białej karcie do głosowania znajduje się lista kandydatów do rady duszpasterskiej, na żółtej lista do rady ekonomicznej. Czynne prawo wyborcze przysługuje wszystkim pełnoletnim wiernym mieszkającym na terenie parafii, także niezameldowanym. Każdy uprawniony może zagłosować na dwóch kandydatów do rady duszpasterskiej i na jednego kandydata do rady ekonomicznej. Urna do głosowania znajduje się przy wyjściu z kościoła.

1. Także dzisiaj po mszach świętych odbywa się coroczne liczenie wiernych.

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W zeszłym tygodniu odszedł do Pana:

śp. Kazimierz Boczkowski z ul. Michałowskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju.