1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, w środę św. Marcina z Tours, w czwartek św. Jozafata, w piątek 13 listopada świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

1. 11 listopada w święto Niepodległości Polski w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej o i w kościele Jana Pawła II msze święte w intencji Ojczyzny będą odprawione według rozkładu tygodniowego o godz. 16.30 i 18.00.

1. W listopadzie odmawiamy różaniec za zmarłych, który poza niedzielą rozpoczyna się na pół godziny przed Mszą św. W niedzielę wypominki i różaniec za zmarłych będą odmawiane w kościele parafialnym w Chróstniku o godz. 15.30.

1. Ojciec Święty Franciszek przedłużył na cały miesiąc listopad możliwość uzyskania odpustu zupełnego za nawiedzenie cmentarza.

1. Kościół parafialny i kościół pw. św. Jana Pawła II pozostają otwarte od rana do wieczornej Mszy św. Zgodnie z obowiązującymi od 7 listopada przepisami w poszczególnych Mszach świętych oraz we wszelkich innych celebracjach może uczestniczyć jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Oznacza to, że w kościele Matki Bożej Bolesnej i w kościele pw. Marii Dominiki Mazzarello może być obecnych na jednej mszy św. 35 osób, a w kościele św. Jana Pawła II – 27 osób. Uczestnicy liturgii są zobowiązani mieć zasłonięte nos i usta.

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W tym tygodniu pożegnaliśmy

śp. Kazimierę Twardziak i śp. Jana Domskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen