1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w sobotę – św. Macieja Apostoła oraz św. Marii Dominiki Mazzarello.

1. W sobotę odpust w kościele pw. św. Marii Dominiki Mazzarello. Uroczystej mszy świętej się o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. Andrzej Iglicki. Zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w naszej wspólnej uroczystości. W tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 16.30 w Chróstniku. Za nawiedzenie w tym dniu kościoła pw. św. Marii Dominiki można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, komunia święta, odmówienie modlitwy w intencjach Ojca świętego).

1. Nabożeństwa maryjne z odśpiewaniem litanii loretańskiej przed Najświętszym Sakramentem odbywają się w dni powszednie o godz. 16.10 w kościele Matki Bożej Bolesnej i o 17.40 w kościele św. Jana Pawła II. W niedziele nabożeństwa majowe po mszy św. o godz. 8.30 w kościele pw. św. Jana Pawła II oraz o godz. 15.40 w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej.

1. W piątek 13 maja różaniec fatimski i litania loretańska rozpoczną się o godz. 17.20.

1. W czwartek o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku spotkanie dopuszczające dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych. Kandydaci zabierają ze sobą książeczki. Na stronie internetowej naszej parafii w zakładce sakramenty święte znajduje się przypomnienie wymagań do przyjęcia sakramentu.

1. W tym miesiącu różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych odmówimy w poniedziałek 16 maja.

Powierzmy Bogu zmarłych parafian:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.