1. W najbliższy czwartek w liturgii będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. W tym dniu zgodnie z zaleceniami biskupa legnickiego nie będzie jednej uroczystej procesji parafialnej, natomiast po Mszach świętych o godz. 13.00 na Osiedlu i o godz. 16.00 w Chróstniku odbędą się procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Poza tym przez cały dzień poza godzinami Mszy świętych w obu tych kościołach będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. W tym dniu zapraszamy i zachęcamy do znalezienia czasu na adorację Jezusa Eucharystycznego. Godziny Mszy świętych jak w każdą niedzielę. W najbliższym tygodniu w liturii będziemy wspominać także: w poniedziałek – świętą Jadwigę królową, w piątek – błogosławionych oratorianów męczenników z Poznania.

1. Przypominamy, że została odwołana dyspensa od uczestnictwa wiernych w niedzielnych Mszach świętych. Pozostaje ona w mocy jedynie dla osób z objawami infekcji. Dla wszystkich pozostałych wiernych obecność na niedzielnej Eucharystii jest obowiązkiem wynikającym z III przykazania dekalogu: „pamiętaj aby dzień święty święcić”.

1. Do końca czerwca w kościele parafialnym o godz. 20.20 przed Najświętszym Sakramentem jest odmawiana litania do Serca Pana Jezusa a po niej różaniec za chorych i o całkowite ustanie epidemii. Zachęcamy do obecności na tej modlitwie.

1. Możliwość skorzystania z sakramentu pojednania codziennie w dni powszednie 15 minut przed Mszą świętą.