1. W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego biskupa, we wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówimy dziesiątek różańca świętego.

1. W czasie Adwentu Msze św. roratnie będą odprawiane w kościele Jana Pawła II na Osiedlu w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 18.00, a w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku w czwartki, piątki i soboty o godz. 16.30.

1. 8 grudnia Kościół obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, do której przygotowujemy się przez nowennę do Niepokalanej, która jest odmawiana codziennie po Mszach świętych. Można łączyć się z nami duchowo przez transmisję internetową, lub w innym czasie odmawiać modlitwy, które znajdują się na stronie internetowej parafii. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia o godz. 12.00 „Godzina Łaski” – w kościele NMP Bolesnej i Jana Pawła II wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 13.00.

1. W kościołach naszej Parafii wystawione są pojemniki, do których możemy składać swoje dary dla mam i ich dzieci przebywających w schronisku w Pobiednej. W IV niedzielę Adwentu 20 grudnia – po mszach świętych – zostanie zorganizowana zbiórka do puszek ofiar pieniężnych, które również zostaną przekazane na potrzeby Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi.