1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po mszach świętych o godz. 8.30 i 10.00 Gorzkie Żale, po Mszy świętej o godz. 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 15.00 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego.

1. W dniu dzisiejszym, ze względu na nieobecność księdza proboszcza, który głosi rekolekcje wielkopostne poza naszą parafią, nie ma mszy świętych o godz. 7.00 i 16.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku, ani nabożeństwa Gorzkich Żali o 15.40, natomiast od przyszłej niedzieli Wielkiego Postu Gorzkie Żale według zwykłego rozkładu czyli po Mszach świętych o godz. 8.30 i 10.00 oraz o godz. 15.40 w kościele w Chróstniku.

1. W Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawiane w piątki o godz. 16.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku oraz o 17.30 w kościele św. Jana Pawła II.  Prosimy zwrócić uwagę, że Droga Krzyżowa w Chróstniku będzie przed mszą świętą, a nie po mszy świętej jak to było w ubiegły piątek.

1. W związku ze zbliżającą się uroczystością św. Józefa od czwartku 10 marca rozpoczniemy nowennę do świętego opiekuna Pana Jezusa. Zachęcamy do włączenia się ze swoimi intencjami do tej dziewięciodniowej modlitwy.

1. Podczas Wielkiego Postu w dni powszednie w intencji o pokój na Ukrainie będziemy modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem: o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku oraz o godz. 17.30 różańcem świętym w kościele pw. św. Jana Pawła II.

1. Za tydzień druga niedziela Wielkiego Postu będzie Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz misji.

1. Bóg zapłać za ogromną hojność parafian podczas zbiórek na ofiary wojny na Ukrainie. W poprzednią niedzielę i w Środę Popielcową została zebrana kwota 6 528 zł i 86 gr. Pieniądze zostały przekazane Caritas diecezji legnickiej i ośrodkom salezjańskim koordynującym pomoc Ukrainie.

Powierzamy Bogu zmarłych parafian. W tym tygodniu odszedł do Pana

śp. Kazimierz Kryłowski

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.