1. W tym tygodniu w liturgii przypada: we wtorek 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, w środę 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, w czwartek 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w piątek – wspomnienie św. Jana Diego z Guadalupe.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówimy dziesiątek różańca świętego. Po mszy św. o godz. 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego.

1. W czasie Adwentu Msze św. roratnie są odprawiane w kościele Jana Pawła II na Osiedlu w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 18.00, a w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku w czwartki, piątki i soboty o godz. 16.30.

1. Dla dzieci, które przyjdą do kościoła w dzień świętego Mikołaja czyli we wtorek są przygotowane drobne upominki.

1. W czwartek 8 grudnia Kościół obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po mszy świętej o godz. 18.00 w kościele św. Jana Pawła II będzie adoracja z modlitwą za dzieci i młodzież naszej parafii. Udział w tej mszy świętej i adoracji jest też miesięcznym spotkaniem dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas szóstych, siódmych i ósmych. Kandydaci do bierzmowania są proszeni o zabranie książeczek.

1. W tym tygodniu kościołach naszej parafii zostaną wystawione pojemniki, do których możemy składać swoje dary dla mam i ich dzieci przebywających w schronisku w Pobiednej. 18 grudnia w IV niedzielę Adwentu, po mszach świętych zostanie zorganizowana zbiórka do puszek ofiar pieniężnych, które również zostaną przekazane na potrzeby Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi.

1. Dzisiaj po mszach świętych z okazji 23. Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz wspólnot Kościoła katolickiego w Europie Wschodniej i Centralnej Azji.

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju.