OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas Adwentu. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, patronki górników; w środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa; w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – po mszach wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziesiątek różańca świętego. Po mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00 zakończone koronką do miłosierdzia Bożego.

 

  1. W czasie Adwentu msze św. roratnie będą odprawiane w kościele Jana Pawła II na Osiedlu w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 18.30, a w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku w czwartki, piątki i soboty o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci z lampionami.

 

  1. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do udziału w tym dniu w mszy świętej. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. W czwartek o godz. 18.30 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas szóstych i siódmych.

 

  1. W piątek o godz. 19.15 w kościele św. Jana Pawła II spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.

 

  1. Wzorem ubiegłych lat, również w okresie tegorocznego Adwentu nasza parafia organizuje zbiórkę darów dla mam i ich dzieci przebywających w schronisku w Pobiednej oraz, po raz pierwszy, na potrzeby osób bezdomnych przebywających w schronisku św. Brata Alberta w Lubinie. 17 grudnia w 3 niedzielę Adwentu na ten cel zostanie przeprowadzona także zbiórka do puszek.

 

  1. W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz wspólnot Kościoła katolickiego w Europie Wschodniej i Centralnej Azji.

 

  1. Są do nabycia świece caritas na stół wigilijny.

 

 

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W tym odszedł do Pana

 śp. Tadeusz SANDEL

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.