1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Franciszka z Asyżu, w środę – św. Faustynę Kowalską, w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po wszystkich Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jana Pawła II w ciszy do godziny 15.00, zakończona koronką do Miłosierdzia Bożego.

1. Miesiąc październik to miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Codziennie o godz. 16.00 w kościele parafialnym i o godz. 17.30 w kościele Jana Pawła II przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będzie recytowany różaniec. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie. Dzieci uczestniczące w różańcu będą otrzymywały specjalne plansze i obrazki.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Jest to dzień odwiedzin chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych potrzebujących posługi sakramentalnej. Zachęcamy też dzieci, które w tym roku przystąpiły do I komunii św. i starsze do praktyki nabożeństwa 9 pierwszych piątków miesiąca, to znaczy by w tym dniu przystąpić do spowiedzi i komunii świętej. W tym dniu spowiedź pół godziny przed mszą świętą.

1. Spotkanie dla młodzieży z klas ósmych, którzy w przyszłym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania w czwartek 6 października o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku.

1. Spotkanie dla dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii świętej i ich rodziców – w piątek 9 października o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku.

1. Małżonków zainteresowanych pogłębieniem życia duchowego zapraszamy do uczestnictwa w nowo powstającym Kręgu Rodzin w ramach działającej w naszej parafii wspólnoty Domowego Kościoła. Spotkania kręgu będą odbywać się raz w miesiącu. Zainteresowanych małżonków prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.

1. Zostały zgłoszone następujące osoby jako kandydaci do Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Parafialnej Rady Ekonomicznej:

Henryk Bąk

Jadwiga Gąsiorowska

Dariusz Gorzelnik

Dariusz Hapij

Jan Karendys

Paweł Korzec

Katarzyna Korzec

Kamila Kowalik

Mieczysław Lisicki

Monika Madarasz

Mirosław Mróz

Ryszard Rysnik

Janusz Stachowski

Henryk Wydra

Wybory do obu Rad zostaną przeprowadzone w przyszłą niedzielę.

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy

śp. Stanisława Figurowicza

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju.