1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – po mszach wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po mszach św. o godz. 8.30 i 10.00 – Gorzkie Żale. Po mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00 zakończone koronką do miłosierdzia Bożego. Koronka i Gorzkie Żale w kościele w Chróstniku o godz. 15.30.

1. Do skarbonek można składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego, w zakrystii są do nabycia Paschaliki Caritas na stół wielkanocny.

1. Podczas Wielkiego Postu w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku codziennie dni powszednie o godz. 15.00 modlimy się koronką do Miłosierdzia Bożego w przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

1. Do sakramentu pojednania można będzie przystąpić od poniedziałku do środy pół godziny przed mszą świętą, w Wielką Środę od godz. 19.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej oraz w Wielką Sobotę w godzinach od 10.00 do 14.00.

1. W Wielki Czwartek możliwość kapłańskich odwiedzin osób chorych. Prosimy zgłaszać osoby starsze i chore, szczególnie te, które dłuższy czas nie miały okazji skorzystać z sakramentów świętych.

1. Przypominamy wszystkim kandydatom do bierzmowania, że udział w liturgiach wszystkich dniu Triduum paschalnego jest obowiązkową częścią przygotowań do sakramentu bierzmowania.

1. Przy wyjściu z kościoła można się wpisać na listę osób, które zwracają się z prośbą do biskupa szczecińskiego o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego Alicji Lenczewskiej.

Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W tym tygodniu odszedł do Pana

śp. Roman Pawlak

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.

W Wielkim Tygodniu celebracje liturgiczne odbędą się w następującym porządku:

Od poniedziałku do środy Msze święte w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku o godz. 16.30 oraz w kościele Jana Pawła II na osiedlu o godz. 18.00.

TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

O godz. 7.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej Liturgia Godzin: Godzina Czytań i Jutrznia

w kościele Matki Bożej Bolesnej i w kościele św. Jana Pawła:

Msza święta Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00

w kościele św. Marii Dominiki Mazzarello – Msza święta Wieczerzy Pańskiej – godz. 19.30

WIELKI PIĄTEK

w kościele Matki Bożej Bolesnej i w kościele Jana Pawła:

Od rana adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy

Koronka do Miłosierdzia Bożego – godz. 15.00

Droga Krzyżowa – godz. 17.30

Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18.00

WIELKA SOBOTA

Święcenie pokarmów:

w kościele Marii Dominiki Mazzarello – godz. 9.30

w pozostałych kościołach: co pół godziny od 10.00 do 14.00. W tych godzinach będzie też można skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Wigilia Paschalna zakończona procesją rezurekcyjną będzie celebrowana w sobotę o godz. 20.30 w kościołach Matki Bożej Bolesnej i św. Jana Pawła II.

w kościele św. Marii Dominiki Mazzarello – procesja rezurekcyjna i Msza święta o godz. 7.00. W kościele św. Marii Dominiki nie będzie mszy św. o godz. 10.00.

Nie będzie mszy św. o godz. 7.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej.

Pozostałe Msze święte w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz wszystkie msze święte w Poniedziałek Wielkanocny będą celebrowane według zwykłego porządku niedzielnego.