1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, w środę – wspomnienie św. Floriana męczennika, patrona strażaków, w piątek święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu, podczas, którego odmówimy litanię loretańską do Najświętszej Maryi Panny. Majówki czyli nabożeństwa maryjne z odśpiewaniem litanii loretańskiej przed Najświętszym Sakramentem będą się odbywały w dni powszednie o godz. 16.10 w kościele Matki Bożej Bolesnej i o 17.40 w kościele św. Jana Pawła II. Będzie można także przyłączyć się do wspólnej modlitwy przy figurce Matki Bożej w Chróstniku codziennie o godz. 19.00. W niedziele i uroczystości nabożeństwa majowe po mszy św. o godz. 8.30 i przed mszą św. o godz. 16.00.

1. W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski niedzielny rozkład sprawowania mszy świętych.

1. W piątek przypada I piątek miesiąca. Po mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, pół godziny przed mszą świętą możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Zachęcamy dorosłych i dzieci, które już przystąpiły do I Komunii świętej do praktyki nabożeństwa 9 pierwszych piątków miesiąca, czyli by w tym dniu przystąpić do spowiedzi i Komunii świętej.

1. W przyszłą niedzielę dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Komunii świętej. W związku z tym godzina mszy świętej w kościele w Chróstniku będzie przesunięta na godzinę 11.00. Próba i spowiedź dzieci przed I Komunią świętą w sobotę o godz. 9.00. Rodziców i pozostałych parafian zachęcamy do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca przed mszą świętą w kościołach Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku i św. Jana Pawła II na osiedlu. Jeśli będzie taka potrzeba, kapłani zostaną spowiadać także po mszach świętych.

Powierzmy Bogu zmarłych parafian:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.