W sobotę 31 grudnia odszedł do Pana Ojciec Święty Benedykt XVI. Polecamy jego duszę miłosierdziu Boga i ufamy, że wejdzie do chwały świętych, skąd będzie orędował za swoim umiłowanym Kościołem.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus, w piątek uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, przyszła niedziela to niedziela Chrztu Pańskiego.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 13.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego.

1. W piątek w uroczystość Objawienia Pańskiego rozkład Mszy świętych niedzielny. W tym dniu obowiązuje uczestnictwo we mszy świętej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła, które można otrzymać w zakrystii.

1. W tym miesiącu wizyta kapłana u chorych w sobotę 7 stycznia. Zachęcamy, by zgłaszać osoby chore, potrzebujące odwiedzin kapłana z sakramentami pojednania, Komunii świętej i namaszczenia chorych, zwłaszcza te osoby chore, które dłuższy czas nie przyjmowały sakramentów świętych

1. 6 stycznia to również I piątek miesiąca. Przypominamy o tym dniu dzieciom i dorosłym praktykującym nabożeństwo 9 pierwszych piątków miesiąca.

1. W czwartek 5 stycznia o godz. 18.00 w kościele w Chróstniku spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

1. Od poniedziałku 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Kapłani będą odwiedzali mieszkania w godz. od 15.30 w dni powszednie i od 12.00 w soboty. Prosimy o przygotowanie na biało udekorowanego stołu, na którym znajdą się zapalone świece i Pismo Święte. W przedsionku kościoła w Chróstniku będzie się znajdować naczynie z wodą święconą. Pamiętajmy o słowach Jezusa: Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje.  Szczegółowy rozkład kolędy będzie można znaleźć w gablotach i na stronie internetowej parafii.

1. W styczniu na czas wizyty duszpasterskiej w domach w dni powszednie nie będzie Mszy świętych wieczornych. Msze święte w kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku będą odprawiane rano o godz. 7.00, a w kaplicy Jana Pawła II na Osiedlu o godz. 8.30. Wyjątkiem będzie Msza święta o godz. 18.00 w środy w kaplicy Jana Pawła II, ze względu na nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy. W niedziele i uroczystości rozkład Mszy św. bez zmian.

Zamierzają zawrzeć związek małżeński:

Kamil Bronisław Lorek, kawaler, rzym.-kat.,  z Chróstnika

Magdalena Pabich, stanu wolnego, rzym.-kat.,  zam. Lubin, ul. Kilińskiego

Powierzmy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W tym tygodniu odeszła do Pana

śp. Władysława Hapij z Chróstnika

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.