OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- W tym tygodniu w liturgii: w środę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
- W czwartek uroczystość Najświętszych Ciała i Krwi Pańskiej. W tym roku uroczysta Msza święta, a po niej procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii zostanie odprawiona o godz. 11.00 w kościele Matki Bożej Bolesnej. Msza św. o godz. 11.00 będzie też rocznicą I Komunii św. dla dzieci, które pierwszy raz przyjęły Pana Jezusa w zeszłym roku. Prosimy, by wraz z dziećmi, które w tym roku były u I Komunii przyszły w strojach pierwszokomunijnych. Zapraszamy także najmłodsze dziewczynki do sypania kwiatów przed Panem Jezusem.
- Spowiedź dla dzieci, które będą miały rocznicę I Komunii św. będzie w środę o godz. 19.30 w kościele w Chróstniku.
- Od poniedziałku 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tych samych godzinach, w których były celebrowane nabożeństwa majowe.
- W kościele Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku w każdą sobotę o godz. 16.00 jest adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji jest możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.
- Dzisiaj po mszach świętych o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 zmiana tajemnic różańca świętego.
- W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Prosimy o zgłaszanie osób chorych i starszych potrzebujących sakramentalnej wizyty kapłana. Pół godziny przed mszą świętą możliwość spowiedzi. W piątek nabożeństwo czerwcowe będzie po mszach św. a nie przed. W kościele św. Jana Pawła II adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Zachęcamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej komunii świętej do przystępowania do spowiedzi i komunii świętej w 9 kolejnych piątków miesiąca. W zakrystii dzieci mogą otrzymać obrazek z miejscem na podpisy spowiednika.
- Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w utrzymanie pięknego otoczenia kościoła w Chróstniku i pozostałych naszych kościołów oraz za każdą inną pomoc na rzecz naszej parafii.
Zamierzają zawrzeć związek małżeński:
Krzysztof ŚWIĄTEK, zam. Lubin, ul. Budziszyńska
Aleksandra JARGUT, zam. Lubin, ul. Budziszyńska
Michał WOŚ, zam. Lubin, ul. Sowia
Nikola DZIUBAK, zam. Lubin, ul. Sowia
Powierzamy miłosierdziu Bożemu zmarłych parafian. W tym tygodniu odszedł do Pana:
śp. Bronisław Hapij
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju. Amen.